میدان نقش جهان

میدان نقش جهان
میدان نقش جهان؛ : “تصویر میدان جهانی”) ، همچنین به عنوان میدان شاه یا میدان امام معروف است ، مربعی است که در مرکز اصفهان واقع شده است. این شهر که بین سالهای ۱۵۹۸ و ۱۶۲۹ ساخته شده ، اکنون یک مکان تاریخی مهم و یکی از میراث جهانی یونسکو است. طول آن ۱۶۰ متر (۵۲۰ فوت) به طول ۵۶۰ متر (۱،۸۴۰ فوت) طول دارد [۱] (مساحتی ۸۹،۶۰۰ متر مربع (۹۶۴،۰۰۰ فوت مربع)). از آن به عنوان میدان شاه یا میدان امام نیز یاد می شود. این میدان از دوره صفویه با بناها احاطه شده است. مسجد شاه در ضلع جنوبی این میدان واقع شده است. در ضلع غربی کاخ علی قاپو قرار دارد. مسجد شیخ لطف الله در ضلع شرقی این میدان واقع شده است و در ضلع شمالی دروازه قیصاری به بازار بزرگ اصفهان باز می شود. امروز ، نماز جمعه (نماز جمعه مسلمانان) در مسجد شاه برگزار می شود.

این میدان در پشت اسکناس ۲۰،۰۰۰ ریالی ایران به تصویر کشیده شده است

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: نظرات در وب سایت منعکس کننده دیدگاه نویسندگان آنها است، و نه لزوما دیدگاه های پورتال وب سایت کتابفروشی. درخواست شده است که از توهین ها، سوگند و بیان عرفانی خودداری شود. ما حق حذف هر گونه نظر بدون توضیحات اطلاع رسانی.

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی علامتگذاری شده اند با *

بوتیک هتل کریاس اصفهان © 1399 - 1398


Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to save temporary file for atomic writing. in /home/hotelk/domains/hotelkeryas.com/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:35 Stack trace: #0 /home/hotelk/domains/hotelkeryas.com/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/hotelk/do...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home/hotelk/domains/hotelkeryas.com/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 35