چلستون

چهل ستون
چهل ستون (همچنین چیل ساتون یا چهل ستون ، به معنای واقعی کلمه: “چهل ستون”) یک غرفه در وسط یک پارک در انتهای یک استخر طولانی ، در اصفهان ، ایران است که توسط شاه عباس دوم ساخته شده و برای استفاده از وی سرگرمی و پذیرایی. در این کاخ ، شاه عباس دوم و جانشینان وی ، یا در تراس یا در یکی از تالارهای پذیرایی باشکوه ، از منصوبان و سفیرانی استقبال می کردند.

این نام به معنای “چهل ستون” در فارسی ، از بیست ستون باریک چوبی که از غرفه ورودی پشتیبانی می کنند ، الهام گرفته شده است ، که گفته می شود چهل ستون در آبهای چشمه بازتاب دارد.

این کاخ نیز مانند علی قاپو شامل نقاشی های دیواری و نقاشی های بسیاری روی سرامیک است. بسیاری از پانل های سرامیکی پراکنده شده اند و هم اکنون در اختیار موزه های مهم غرب قرار دارند. آنها صحنه های تاریخی خاص مانند نبرد بدنام چالدریران علیه سلطان عثمانی سلیم اول ، استقبال یک پادشاه ازبک را در سال ۱۶۴۶ ، هنگامی که کاخ تازه تکمیل شده بود به تصویر می کشند. استقبال از امپراتور مغول ، همایون که در سال ۱۵۴۴ به ایران پناه برد ، گسترش یافت. نبرد طاهر آباد در سال ۱۵۱۰ که شاه صفوی اسماعیل اول پادشاه ازبک را شکست و کشت. تابلوی نقاشی اخیر پیروزی نادر شاه در برابر ارتش هند در کارنال در سال ۱۷۳۹ را به تصویر می کشد. همچنین در سبک مینیاتوری سنتی کمتر آهنگسازی ، اما حتی زیبا تر نیز وجود دارد که شادی زندگی و عشق را جشن می گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: نظرات در وب سایت منعکس کننده دیدگاه نویسندگان آنها است، و نه لزوما دیدگاه های پورتال وب سایت کتابفروشی. درخواست شده است که از توهین ها، سوگند و بیان عرفانی خودداری شود. ما حق حذف هر گونه نظر بدون توضیحات اطلاع رسانی.

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی علامتگذاری شده اند با *

بوتیک هتل کریاس اصفهان © 1399 - 1398


Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to verify temporary file contents for atomic writing. in /home/hotelk/domains/hotelkeryas.com/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:52 Stack trace: #0 /home/hotelk/domains/hotelkeryas.com/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/hotelk/do...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home/hotelk/domains/hotelkeryas.com/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 52