8 نوع سبک سفر

8 نوع سبک سفر

 

سرمایه گذاری برای سفر در واقع سرمایه گذاری برای خودتان است. فراز و نشیب ها از اجزا جدا ناپذیر یک سفر هستند. سفر از ما، انسان های صبورتری می سازد. سفر باعث می شود تا دریابید چقدر در جهان ناچیز هستید و چه جای کوچکی را در جهان اشغال کرده اید. هدف از سفر برای انسانها می تواند متفاوت باشد. در این مقاله چند سبک سفر که متداول تر هستند را توضیح می دهیم.

 

8 نوع سبک سفر

1. سفر ماجراجویانه

این سبک سفر در بین مسافرانی که به هیجان علاقه دارند بسیار محبوب است. این سبک سفر مناسب معتادین آدرنالین می باشد. در این سفر می توانید از هواپیما بیرون بپرید، در جنگل پیاده روی کنید یا سخره نوردی کنید. هدف از این سفر می تواند مبارزه با ترس های شخصی یا انجام کارهای جدید و هیجان انگیز، در نقاط خاص و زیبای جهان باشد.

2. بک پکری یا کوله گردی

بک پکری یک سبک سفر کلاسیک است که احتمالا از قبل با آن آشنایی دارید. نوعی سفر ماجراجویانه و طبیعت گردی است که در آن شخص با حمل کوله پشتی به سفر می رود و در طول راه از مناظر طبیعی و جاذبه های گردشگری دیدن می کند. در این نوع سفر، شخص باید خودش مسئول تمامی نیاز های خود باشد و اغلب در اماکنی با فضای باز و طبیعت زیبا اقامت می کند. هدف اصلی این نوع سفر، تجربه مستقیم و عمیق با طبیعت و فعالیت های خارج از منزل است.

3. سفر با بودجه کم و ثابت

این سبک سفر هزینه ای کمتر از سایر نوع سفرها دارد و معمولا به دنبال صرفه جویی در هزینه ها هستند. در این سبک سفر، از رستوران های گران قیمت و هتل های لوکس استفاده نمی شود و به جای آن، از اقامت در هتل های ارزان قیمت، خوابگاه ها یا محل اقامت با میزبان استفاده می شود. در این سفر به جای وسیله نقلیه گران مثل هواپیما از خودرو یا حتی خوردرو های رهگذری استفاده می شود.

از غذاهای محلی و ارزان قیمت به جای غذاهای گران استفاده می شود. این سبک سفر برای کسانی که به دنبال تجربه جدید و کاوشگری هستند و به دنبال صرفه جویی در هزینه ها هستند مناسب است. وقتی هزینه زیادی برای خرج کردن نداریم ناچار می شویم از منطقه امن خود خارج شویم! به عبارت دیگر این سفر مقرون به صرفه، می تواند برای شما غنی از تجارب گوناگون و جدید باشد.

 

8 نوع سبک سفر

4. سفر تجاری یا کاری

نوعی سبک سفر است که به منظور انجام امور تجاری، کاری، دیدار با مشتریان و همکاران، شرکت در نمایشگاه ها و کنفرانس ها و یا حضور در جلسات و مذاکرات برگزار می شود. در این نوع سفر، هدف اصلی تجاری بوده هزینه های آن بر عهده شرکت یا سازمان می باشد. از هتل های رده بالا، رستوران های معروف و خدمات لوکس استفاده می شود و معمولا برنامه سفر به طور دقیق ترتیب داده شده است و برای رسیدن به هدف تجاری، زمان بسیار محدود است.

همچنین در این نوع سفر، مسئولیت های کاری و حضور در جلسات و مذاکرات اولویت بالاتری نسبت به تجربه گردشگری دارد. گرچه اولین سفرهای تجاری جذاب و هیجان انگیز است اما با گذشت زمان و تکرار سفر، خسته کننده می شود. در نتیجه این سبک سفر نسبت به بقیه خسته کننده تر، کسل کننده تر و محدودتر از سایر انواع سفر می باشد.

5. سفر زوج

سفر به صورت زوج، یک سبک سفر می باشد که دو نفر به همراه هم سفر می کنند. این نوع سفر می تواند تفریحی، ماجراجویانه، تاریخی و فرهنگی باشد. در این سبک سفر، هدف اصلی تجربه گردشگری و لذت بردن از زمان با یک همراه است. معمولا در این نوع سفر، زمان بسیار گسترده تر از سفرهای کاری است. از هتل های متناسب با بودجه استفاده می شود و برنامه سفر به طور کلی تعیین می شود اما ممکن است مسیر سفر تغییر کند.

در این نوع سفر، فضای رابطه بین دو نفر و تجربه زندگی با هم بسیار مهم است. تجربه سفر با کسی که دوستش دارید همیشه بسیار خاص است. وقتی با شریک زندگی خود به دل جاده می زنید، تبدیل به ما می شوید، مایی که دلگرم کننده است. فقط از قبل مطمئن شوید که رابطه شما محکم است زیرا در سفر نقطه ضعف ها بزرگتر به نظر می آیند.

 

8 نوع سبک سفر

6. سفر رویدادی

سفری است که برای شرکت در یک رویداد خاص، مانند کنفرانس، نمایشگاه، جشنواره، کنسرت یا مسابقات ورزشی برگزار می شود. در این سبک سفر، هدف اصلی شرکت در رویداد و تجربه آن، است و برنامه سفر برای شرکت در رویداد تعیین شده است. از هتل های نزدیک به محل برگزاری رویداد استفاده می شود و برنامه سفر به طور دقیق تعیین شده است. در این سبک سفر، شرکت در رویداد و تجربه آن مهم است و فضای رابطه بین اشخاص کمتر اهمیت دارد.

7. سفر تاریخی

سفر تاریخی نوعی سبک سفر است که برای بازدید و شناخت از اماکن تاریخی، فرهنگی و هنری یک منطقه یا کشور برگزار می شود. در این سفر هدف اصلی شناخت و دیدن اماکن تاریخی و فرهنگی است و تفریح و گردشگری در اولویت دوم قرار دارد. معمولا زمان بیشتری برای بازدید اماکن تاریخی در نظر گرفته می شود و برنامه سفر به طور کلی تعیین شده است.

از هتل های نزدیک به محل های باستانی و تاریخی استفاده می شود و برنامه های سفر شامل بازدید از موزه ها، قصرها و قلعه ها، آثار باستانی، کلیساها و مساجد است. در این سبک سفر، شناخت فرهنگ و تاریخ یک منطقه و تجربه آن مهم است و فضای رابطه بین اشخاص کمتر اهمیت دارد.

اصفهان یک شهر تاریخی و مقصدی جذاب برای توریست ها است. بازدید از اصفهان، با گام گذاشتن در میدان نقش جهان آغاز می شود، جایی که بازارهایی شگفت انگیز و تودرتو، بناهای بی نظیری مانند مسجد جامع عباسی، عمارت عالی قاپو و مسجد شیخ لطف الله را به یکدیگر وصل می کنند. خوشبختانه درباره هتل سنتی کریاس اصفهان بدانید که؛ همسایه دیوار به دیوار همه این بناهای تاریخی هستیم !

جزئیات اتاق های  هتل سنتی کریاس را از اینجا بخوانید و سپس اتاق مورد نظر خود را به صورت آنلاین رزرو کنید.

 

8 نوع سبک سفر

8. سفر پزشکی

سبکی از سفر که به منظور درمان و رفتن به درمانگاه در کشور یا منطقه دیگری برگزار می شود. در این نوع سفر، هدف اصلی درمان و بهبودی بیمار است. زمان بیشتری برای درمان بیمار در نظر گرفته می شود و برنامه سفر تعیین شده است. از هتل های نزدیک به مراکز درمانی و بیمارستان ها استفاده می شود و برنامه سفر شامل ملاقات با پزشکان، آزمایش های پزشکی، درمان های مختلف و توصیه پزشکی است. در این سبک سفر بهبودی بیمار و وضعیت سلامتی او از همه چیز مهم تر است.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

توجه :نظرات در وب سایت منعکس کننده نظرات نویسندگان آنها است، و نه لزوما دیدگاه های پورتال اینترنتی bookyourtravel. لطفا از توهین، فحش و بیان رکیک خودداری شود. ما این حق را برای خود محفوظ می داریم که هر نظری را بدون توضیح اخطار حذف کنیم

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی علامتگذاری شده اند با *

Copyright @2023 - Keryas Boutique Hotel